Nawet nie wiesz, ile masz szczęścia


Idąc miastem zobaczyłam pod sklepem monopolowym dość zaniedbanego mężczyznę w wieku ok.40-50 lat (trudno stwierdzić) z piwem w ręku. Mam słabość do doświadczonych panów, ten pan należał do grupy ponadprzeciętnie przystojnych. Pomyślałam sobie, że byłby pięknym mężczyzną, gdyby się tylko ogolił, odłożył piwo, gdyby nie wpadł w nałóg prowadzący go na dno. Ciekawe, co stało się w jego życiu, że wybrał drogę alkoholizmu i życia z kaca na kac.

Nawet nie wiesz, ile masz szczęścia. Nawet nie wiesz, jak łatwo zostać alkoholikiem. Nawet nie wiesz, jak wiele nie zależy od Ciebie. Nawet nie wiesz, jaki wdzięczny powinieneś być losowi za to, co Ci dał.

Nie można wyśmiewać się z ludzi zataczających się pod sklepami. Nie można z pogardą mówić „menel”. Po prostu nie wolno.

Ciesz się, że w życiu spotykałeś ludzi, przez których nie zboczyłeś z dobrej ścieżki. Ciesz się, że od małego kształtowano Twoją osobowość na mocną i odporną na porażki. Ciesz się, że miałeś normalną rodzinę, dzięki której tak naprawdę dziś jesteś kim jesteś.

Każdy może zostać alkoholikiem. Nawet Ty. Nawet prawnik, lekarz, policjant, dziennikarz. Być może nie zdajesz sobie sprawy, jak blisko w życiu byłeś nałogu. Jedna decyzja, jedna osoba, jedna tragedia i wszystko mogło się rypnąć. Każdego dnia może się zawalić. Wyśmiewaj „meneli”, jutro sam możesz być jednym z nich. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>